Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

Γ.Α.Σ Αλεξάνδρειας-Α.Ο.Κ Αιγινιακός:66-64

Ο Α.Ο.Κ Αιγινιακός ηττήθηκε από τον Γ.Α.Σ Αλεξάνδρειας με σκορ 66-64 για την 2η αγωνιστική της Α' Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ.
Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο αγώνα και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με σκορ 13-20.
Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο με τον Αιγινιακό να κρατάει το προβάδισμα στο σκορ (27-35).
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αλεξάνδρειας ροκάνισε την διαφορά με καμία όμως από τις δυο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει σκορ και να πάρει προβάδισμα ασφαλείας.
Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Γ.Α.Σ Αλεξάνδρειας,με τον Παντελή Παντοφλίδη να πετυχαίνει καλάθι με την εκπνοή του χρόνου και να δίνει την νίκη στην γηπεδούχο ομάδα.
Σημαντική ήταν η απουσία του Πασχάλη Βουλτσίδη λόγω ίωσης.
Η επόμενη αναμέτρηση για τον Αιγινιακό είναι το Σάββατο(21/10) στην Έδεσσα με τον τοπικό Εδεσσαικό.

Διατητές: Σαρακενίδης, Μητσιμπόνας.
Δεκάλεπτα: 13-20, 27-35, 47-52, 66-64.
Γ.Α.Σ Αλεξάνδρειας: Πουρλιοτόπουλος 5(1), Παπαγερίδης, Μπαγιώκας 3(1), Ζησιός 7(1), Γιοβανόπουλος 11(1), Παντοφλίδης 7, Εξαρχόπουλος, Καρκάρας 23(1), Πρόιος, Καραγιάννης, Μπουγκλέτσι, Σιτσάνης 10.
Α.Ο.Κ Αιγινιακός(Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 2, Κατσιάνος 21(2), Αργυρόπουλος 23(4), Κοντόπουλος 2, Κοιλιάς, Κιρκιντζώτης 4, Μελίδης 4, Στάμος 2, Δεμερτζής, Παπαμιχαήλ 6, Εξαρχόπουλος, Φανούλης.