Δευτέρα 9 Οκτωβρίου 2017

Α.Ο.Κ Αιγινιακός-Α.Ε Βατανιακός Σάρισα:64-62

Ο Αιγινιακός επικράτησε 64-62 του Βατανιακού, στο Δ.Α.Κ Αιγινίου, για την 1η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΚΕΜ.
Ο Βατανιακός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να προηγηθεί με την ολοκλήρωση του 1ου δεκαλέπτου με 14-21.
H δεύτερη περίοδος ήταν ισορροπημένη με το αποτέλεσμα του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε
29-38 υπέρ των φιλοξενούμενων.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός ανέκαμψε, γεγονός που είχε ως συνέπεια τη μείωση της διαφοράς, με τον Βατανιακό ωστόσο να κρατάει το προβάδισμα στο τέλος της περιόδου με 48-52.
Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό, με τον Αιγινιακό να κάνει την ανατροπή, πέρνωντας έτσι το ροζ φύλλο αγώνα, με το τελικό 64-62.
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Γιανκίδης.
Δεκάλεπτα: 14-21, 29-38, 48-52, 64-62.
Α.Ο.Κ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας, Κατσιάνος 8(2), Αργυρόπουλος 15(2), Κοντόπουλος 11(1), Κοιλιάς, Στογιαννόπουλος, Βουλτσίδης 4(1), Κιρκιντζώτης 4, Μελίδης 2, Στάμος 5, Δεμερτζής, Παπαμιχαήλ 15.
Α.Ε.Κ Βατανιακός Σάρισα (Χωτοκουρίδης): Λάλλας, Μαρινόπουλος, Βουτσακόπουλος 10(2), Βαρβούτης 12, Μαρμαρίδης, Πόσιος 3, Κοτσίμπελης 10(2), Μπίσμπας 14(2), Ακερμανίδης 6, Τερζόπουλος, Σιαπάκας 3, Βαφείδης 4.