Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

Γ.Α.Σ Έδεσσας-Α.Ο.Κ Αιγινιακός:52-73

Για την 20η αγωνιστική του Α΄ τοπικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ ο Α.Ο.Κ Αιγινιακός επικράτησε στην Έδεσσα του τοπικού Γ.Α.Σ με σκορ 52-73.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά το παιχνίδι και βρέθηκαν να προηγούνται στο 1ο δεκάλεπτο με 18-17. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός αντέδρασε και με ένα επιμέρους σκορ 8-23 έκλεισε το ημίχρονο στο 26-40. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, η ομάδα μας βρίσκοντας λύσεις κοντά και μακριά από το καλάθι διεύρυνε την διαφορά κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο στο 41-59. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Αιγινιακό να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό σκορ 52-73. Στα θετικά του παιχνιδιού ήταν η επιστροφή του Τσιάμη μετά από απουσία τριών μηνών ενώ απόντες ήταν ο Κολαξίδης για επαγγελματικούς λόγους και ο Κοντόπουλος.
Η επόμενη αναμέτρηση είναι το Σάββατο 19/3/16 στο Αιγίνιο με τον Α.Ο.Κ Βέροιας στις 20:30.

Διαιτητές: Καραμανλή Γ., Μποϊτσης Κ..
Δεκάλεπτα: 18-17, 26-40, 41-59, 52-73.
Γ.Α.Σ ΕΔΕΣΣΑΣ (Σταυρόπουλος): Μποζίνης, Αντωνιάδης, Βεκόπουλος 5(1), Τσακωντσής 9(1), Δημητρόπουλος 16(1), Αργυρός, Τσολάκης 13(4), Δουλκερίδης 1, Υφαντίδης 2, Δαφνής 2, Δοδόπουλος 4.
Α.Ο.Κ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης): Αργυρόπουλος 12(2), Μωυσίδης 4(1), Κιρκιντζώτης 7, Βαφόπουλος 12, Δαμαλής 13(1), Παπαμιχαήλ 16(1), Παπουλίδης 5, Τσιάμης 4, Τσικούρας.