Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

Αιγινιακός-Φοίνικας:85-88

Την ήττα γνώρισε ο Αιγινιακός στο κλειστό του Κολινδρού από την ομάδα του Φοίνικα Λάρισας με σκορ 85-88.
Στο πρώτο και δεύτερο δεκάλεπτο και οι δυο ομάδες συμβάδιζαν σκορ με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο ημίχρονο προηγούμενοι με 3 πόντους (35-38).
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός μπόρεσε να περάσει μπροστά χτίζοντας μια διαφορά 10 πόντων (56-46) με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τέλος (63-57).
Με την έναρξη του τέταρτου και τελευταίου δεκαλέπτου η ομάδα μας επανέκτησε προβάδισμα 10 πόντων (67-57).Με μια αντεπίθεση διαρκείας όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφτασαν στο 38' να προηγούνται με 72-78.
Στο τέλος οι παίκτες μας προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση με συνεχόμενα τρίποντα και φάουλ στο αντίπαλο όμως δεν άλλαξε κάτι με το τελικό σκορ να είναι 85-88.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 35-38, 63-57, 85-88.
Α.Ο.Κ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
(Θωμαΐδης): Μπάγκι 20 (5), Μαυρίδης 15, Τσαϊτουρίδης, Μιχαηλίδης 7 (1), Σαραφίδης, Θεολόγου, Στυλιανίδης, Ευαγγελόπουλος, Αλβανός, Καραϊσκος 10 (1), Βουλτσίδης 16 (3), Λάφης 17.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ.
(Γιασάρης): Βλαχούλης 4, Τσιαμπαλής 19 (2), Λιάκος 8, Γλυκόπουλος 4, Τσούμας, Τσακνάκης 6 (1), Σπανούλης 11, Δεληχρήστος 23 (2), Παπαδόπουλος 14, Τσούμας.