Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

Αστέρας-Αιγινιακός:74-72

Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην πόλη της Λάρισας από τον Αστέρα με σκορ 74-72.
Με την έναρξη της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι μπήκαν επιθετικά και κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι και το ημίχρονο (36-25).
Από το τρίτο δεκάλεπτο και μέχρι την λήξη της αναμέτρησης η ομάδα μας έκανε την ύστατη προσπάθεια για την ανατροπή του σκηνικού αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με σκορ 74-72.

Διαιτητές: Τατούδης - Δημάδης
Τα δεκάλεπτα: 24-13, 36-25, 60-53, 74-72
ΑΣΤΕΡΑΣ Λ. (Λιάγκας): Ρηζινός, Αθανασόπουλος 16 , Αδαμόπουλος, Κυρίτσης 11 (3), Ζουμπάς, Σαριμπαλίδης 21 (3), Σουλιώτης 2, Λάππας 18 (1), Τριανταφύλλου 6, Πασχάλης.
Α.Ο.Κ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαΐδης): Μπάγκι 6, Μαυρίδης 22 (1), Τσαϊτουρίδης 5 (1), Μιχαηλίδης 11 (3), Σαραφίδης 2, Θεολόγου 5, Ζεμπεκίδης, Ευαγγελόπουλος, Αλβανός 5 (1), Καραΐσκος 4, Γαλανός , Βουλτσίδης 3 (1), Λάφης 9.