Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

Αιγινιακός-Άργος Ορεστικό:70-55

Μια δύσκολη εντός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μας καθώς επιβλήθηκε του Άργους με σκορ 70-55.
Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται δυνατά και να αποκτούν το προβάδισμα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (9-11) το οποίο διατήρησαν μέχρι και το ημίχρονο καθώς πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 27-28.Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός πέρασε μπροστά με σκορ 45-44 όμως στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο παίζοντας συγκεντρωμένα και με στόχο μόνο την νίκη απέκτησε μεγάλη διαφορά και το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με σκορ 70-55.
Οι παίκτες του Παναγιώτη Κοντογιάννη δεν παρουσιάστηκαν όπως θα ήθελε και όπως μας έχουν συνηθίσει στις τελευταίες αναμετρήσεις και δυσκολεύτηκαν αλλά τελικά κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα και τους 2 πολύ σημαντικούς βαθμούς για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Διαιτητές: Αγορογιάννης - Γερακίνης.
Τα δεκάλεπτα: 9-11, 27-28, 45-44, 70-55.
Ginox Α.Ο.Κ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 16 (3), Καλαϊτζίδης 5 (1), Παπουλίδης 12, Βουλτσίδης 11 (3), Κουρκούτας 5, Αλβανός 3 (1), Δένης 10, Λωτζανιώτης 6, Γκουντίνας 2.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Φωτιάδης, Κοτσαγιάννης, Βίλας 20 (2), Δαραβίγκας 5, Πουλιώνης 7, Καραμήτσος 7 (1)
Σεμερτζίδης, Κώττας 13 (1), Παντελίδης 3 (1), Βαρβακούλης.