Τρίτη 29 Ιουνίου 2010
Παρελθόν 5 παίκτες
Δεν ανανεώθηκαν τα συμβόλαια των καλαθοσφαιριστών Παπαβασιλείου Δημήτρη, Αμούτζια Βασίλη, Κανλή Αθανάσιου, Παπαδόπουλου Σάββα και Παπουλίδη Δημήτρη και έτσι και οι πέντε αποτελούν παρελθόν από την ομάδα μας.
Η διοίκηση τους ευχαριστεί για την προσφορά τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα τους.
Δευτέρα 28 Ιουνίου 2010
Παρελθόν ο Μιχαηλίδης Τρύφων
Παρασκευή 18 Ιουνίου 2010
Στον Αιγινιακό ο Κοντογιάννης Παναγιώτης
Ανακοίνωση: Η Διοίκηση του Α.Ο.Κ Αιγινιακός ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον προπονητή Κοντογιάννη Παναγιώτη.
Ο Κοντογιάννης Παναγιώτης επέλεξε η Διοίκηση του Αιγινιακού να είναι ο αντικαταστάτης του Γιάννη Χατζούλη στον πάγκο της ομάδας.
Πρόκειται για έναν καταξιωμένο προπονητή στα πρωταθλήματα της Β' και Γ΄ Εθνικής ενώ έχει περάσει και από την Α2 Εθνική Κατηγορία. Πέρσι εργάστηκε αρχικά ως προπονητής στην ομάδα της Αναγέννησης Φλόγας(Β' Εθνική) και μετά ως βοηθός προπονητή στην ομάδα της Ξάνθης(Α2).Στο παρελθόν έχει συνεργαστεί με τις ομάδες: Κρόνος Ιωαννίνων,Δούκας και άλλες των Αθηνών και της Περιφέρειας.
Ο σχεδιασμός για την νέα χρονιά έχει ξεκινήσει ενώ από δευτέρα αρχίζουν οι προπονήσεις για να επιλεγούν οι παίκτες που μαζί με τις προσθήκες που θα γίνουν θα στελεχώσουν το ρόστερ της ερχόμενης περιόδου.
Πέμπτη 17 Ιουνίου 2010
Ανανέωσε ο Χρήστος Κουρκούτας
Τετάρτη 16 Ιουνίου 2010
Παρελθόν ο Γιάννης Χατζούλης
Η Διοίκηση του Α.Ο.Κ Αιγινιακός ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Χατζούλη Ιωάννη.
Ο Γιάννης Χατζούλης αποτελεί κομμάτι της ιστορίας του Αιγινιακού έχοντας συνδέσει το όνομά του με τις μεγαλύτερες επιτυχίες της ομάδας.Ο σύλλογός μας τον ευχαριστεί για την προσφορά του στην ομάδα και του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του.
Παρασκευή 11 Ιουνίου 2010
1ος όμιλος Βορρά
Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΚ στη Θεσσαλονίκη η κλήρωση για την ανακατανομή των σωματείων της ΕΚΑΣΘ στους δύο ομίλους Βορρά της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011. Ο 1ος όμιλος του Βορρά που προέκυψε έχει ως εξής:
1ος Όμιλος
1.ΑΣ Φίλιππος Βέροιας
2. ΓΣ Νίκη Βόλου
3.ΠΑΣ Αετός Κιλκίς
4.Φοίνιξ Λάρισας
5.ΑΟΚ Αιγινιακός
6.ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
7.ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
8.ΑΣ Αργος Ορεστικό
9.ΚΑΠΣ Έδεσσα
10.ΓΣ Αμπελώνας
11.ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος Κρ.Βρύσης
12.ΑΣ Ηρακλής Κοζάνης
13.ΑΕΣ Αριστοτέλης Επαν.
14.ΓΣ Μακάμπη
1ος Όμιλος
1.ΑΣ Φίλιππος Βέροιας
2. ΓΣ Νίκη Βόλου
3.ΠΑΣ Αετός Κιλκίς
4.Φοίνιξ Λάρισας
5.ΑΟΚ Αιγινιακός
6.ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
7.ΑΟ Μεταμόρφωση Βόλου
8.ΑΣ Αργος Ορεστικό
9.ΚΑΠΣ Έδεσσα
10.ΓΣ Αμπελώνας
11.ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος Κρ.Βρύσης
12.ΑΣ Ηρακλής Κοζάνης
13.ΑΕΣ Αριστοτέλης Επαν.
14.ΓΣ Μακάμπη
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)