Κυριακή 7 Μαρτίου 2010

Mεταμόρφωση-Αιγινιακός:74-75

Μεγάλο ντέρμπι πραγματοποιήθηκε στον Βόλο με την Μεταμόρφωση να μην αντέχει την πίεση του Αιγινιακού. Η ομάδα του Γιάννη Χατζούλη επέδειξε χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και στα τελευταία λεπτά του αγώνα πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 74-75. Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα με την Μεταμόρφωση να μπαίνει δυνατά και να παίρνει το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-14. Στο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια στο 35-31. Στο ίδιο μοτίβο και το τρίτο δεκάλεπτο όπου ο Αιγινιακός ήταν πίσω στο σκορ (54-51). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Γιάννη Χατζούλη έκανε την αντεπίθεση της και τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά. Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο στο τέλος πήρε το παιχνίδι για τον Αιγινιακό.

Τα δεκάλεπτα : 19-14, 35-31, 54-51, 74-75.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Βλιώρας): Ντίκας 8, Καραγεωργός 10(2), Υφαντόπουλος, Καραγιώργος 6, Σερμετης 2, Τσαπραΐλης 5(1),Παρασκευάς 30(1), Θεοχάρης 4, Δροσόπουλος 9

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Χατζούλης): Παπαβασιλείου 8(1), Μιχαηλίδης 27(4), Παπουλίδης 10, Λωτζανιώτης 9(3), Παπαδόπουλος Κ. 21(5), Παπαδόπουλος Σ., Αμούτζιας, Στυλιανίδης.