Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2009

Πρωτέας-Αιγινιακός:76-79

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα μας στο κλειστό των Γρεβενών με αντίπαλο τον Πρωτέα με σκορ 76-79 <δηλώνοντας> αήττητη τους 4 τελευταίους αγώνες.
Από την αρχή της αναμέτρησης ο Αιγινιακός έδειξε άγριες διαθέσεις αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους .Ο Πρωτέας ξαναμπήκε στο παιχνίδι και το σκορ στο ημίχρονο έκλεισε στο 38-35.
Η ομάδα μας με ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο και έχοντας μεγάλη ευστοχία έξω από την γραμμή των 6,25 έβαλε τις βάσεις για το διπλό
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Πρωτέας θέλησε να απειλήσει την ομάδα μας αλλά ο Αιγινιακός ήταν η ομάδα που κατέκτησε επάξια το ροζ φύλλο του αγώνα με τελικό σκορ 76-79.
MVP για την ομάδα μας ήταν ο Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος (ΦΩΤΟ) με 26 πόντους και 5 τρίποντα.