Κυριακή 15 Μαρτίου 2009

Aιγινιακός-Αλεξάνδρεια:83-53

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Αιγινιακός κατέκτησε το ροζ φύλλο του αγώνα με σκορ 83-53 απέναντι στην ουραγό του πρωταθλήματος ομάδα της Αλεξάνδρειας.
Ο Αιγινιακός μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 22-2.Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και σε συνδυασμό με την χαλάρωση που έδειξαν οι παίκτες μας η διαφορά κατέβηκε στους 12(44-32 σκορ ημιχρόνου).
Από το 3ο δεκάλεπτο και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής μας κ.Γραφιαδέλης έριξε στο παρκέ τους πιτσιρικάδες της ομάδας(γεν.1992) οι οποίοι τα πήγαν περίφημα κερδίζοντας το χειροκρότημα όλων των φιλάθλων που παραβρέθηκαν σήμερα στο κλειστό του Αιγινίου.Παράδειγμα της εξαιρετικής παρουσίας των ανερχόμενων ταλέντων του Αιγινιακού ήταν ο Τερζής Πέτρος (φώτο πάνω) σημειώνοντας 6 πόντους με 2 τρίποντα και έχοντας 2 ασίστ!