Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2009

Aιγινιακός-Ολυμπιακός:70-67

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Αιγινιακός με την σημερινή του εμφάνιση κατακτώντας στο τέλος το ροζ φύλλο του αγώνα με 70-67.Οι παίκτες μας δεν έπαιξαν με το πάθος που έπρεπε και εκτός από την αστοχία στα ελεύθερα σουτ(κυρίως στο α΄ημίχρονο) είχαν να αντιμετωπίσουν και την τρομερή ευστοχία των φιλοξενούμενων(11 τρίποντα).Στο τέταρτο και καθοριστικό δεκάλεπτο ο Αιγινιακός πάτησε το <γκάζι> και μπόρεσε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να είναι αυτός ο νικητής της αναμέτρησης.
Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησαν ο Πασχάλης Βουλτσίδης με 23 πόντους και 3 τρίποντα και ο Ηλίας Λοτζανιώτης έχοντας 19 πόντους και 2 τρίποντα αντίστοιχα.Αξίζει να αναφερθεί η μεγάλη προσέλευση του κόσμου που με την παρουσία του έδωσε δύναμη στους παίκτες μας να πάρουν την νίκη.