Πέμπτη 6 Μαρτίου 2008

Πρωτάθλημα Παίδων:Αιγινιακός-Κιλκίς 56-62

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας η οποία δεν απόδωσε τα μέγιστα...Τα προβλήματα της ομάδας μας ξεκινούσαν και τελείωναν από έναν παίχτη της αντίπαλης ομάδας ο οποίος έκανε ό,τι ήθελε...Στο ημίχρονο το σκορ ήταν στο 27-23 χάρη στην καλή παρουσία του Ορέστη Κουαλαουζίδη κάτω από τη ρακέτα αλλά και την επιθετική συμβολή του Πέτρου Τερζή έξω από τα 6,25...Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε καλά και η ομάδα μας βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ με 10 πόντους...Κάπως έτσι τελείωσε και το τρίτο δεκάλεπτο...Το τέταρτο ξεκίνησε με άσχημο τρόπο καθώς οι διαιτητές είδαν φάουλ σε κανονικό μαρκάρισμα του Τερζή στον αντίπαλο πλει-μεικερ με αποτέλεσμα να βγει με 5 φάουλ...Ένα ξέσπασμα της ομάδας μας στο τέλος με μπροστάρη τον Χρήστο Αχλατλή κατέβασε τη διαφορά στους τρεις 1 λεπτό πριν από το τέλος αλλά δεν ήταν αρκετό...
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την Κυριακή 16 Μαρτίου στο γήπεδο της Μελίκης με αντίπαλο τον ισχυρό Φίλιππο Βέροιας...